Bitime

Çalışan Performanslarını Görüntüleyin

Bitime Bilimp Bütünleşik Araçlar Sistemi’nin bir parçasıdır. Kullanıcı bilgisayarlarının donanım ve yazılım özellikleri ile kullanıcı bilgisayarlarındaki aktiviteleri toplar.

Başlıca faydaları çalışanlara gün içinde zamanlarını daha efektif kullanmaları konusunda yardımcı olmak, çalışma bilgisi girişini kolaylaştırmak, işletmelerin sahip oldukları bilgisayarlar ve bu bilgisayarlardaki yüklü yazılımlarla ilgili envanter oluşturmalarını kolaylaştırmak, yazılım lisans maliyetlerinden tasarruf etmelerini sağlamaktır.

Bitime’ı devreye alabilmek için kullanıcı bilgisayarlarına masaüstü uygulamanın kurulması gereklidir. Masaüstü uygulama kullanıcı bilgisayarlarına yüklendiği andan itibaren kullanıcı bilgisayarlarındaki aktiviteleri toplar ve sunucuya aktarır.

Ancak kullanıcı herhangi bir anda (Örneğin bankacılık işlemi yapmak, vb.) isterse Bitime simgesi üzerinden tıklayarak bu işlem sırasında Bitime’ı geçici olarak durdurur ve sonradan tekrar devreye alabilir. Bitime durdurulan süreyi özel zaman olarak işaretler.

Bu işlemi anlık olarak yapmasa bile gün içerisinde “Aktivitelerim” menüsüne ulaşarak herhangi bir aktiviteyi işaretleyerek özel zaman olarak işaretlemesi ve bu esnada açılan URL’nin veya masaüstü yazılımların kaydedilmemesini sağlar.

Otomatik  Aktivite,  Yazılım, Donanım Bilgisi Toplama

Kurumsal hafızayı oluşturmak, iş ve süreç takiplerini eksiksiz yerinde getirmek için çalışma bilgisinin ilgilileri tarafından düzenli bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Ancak bu zahmetli bir iştir ve genelde bundan şikayetçi oluruz.
  • Bitime işlerinin büyük bölümünü bilgisayar ile yapanların çalışma bilgisini, makine öğrenmesi teknolojisini kullanarak toplar.

  • Kişisel verileri asla toplamaz. Sadece aktif uygulamayı, uygulama başlığını ve aktif olduğu süreyi kaydeder. Ekran görüntüsü, klavye girişleri, kamera ve ses aracı asla kullanılmaz.

  • Masaüstü uygulamaları ve tarayıcıdan çalıştırılan uygulamaları detaylı bir şekilde algılar ve izler.

  • Davranışsal Patern sayesinde bir uygulamanın sadece açık olması değil kullanılıyor olmasını algılar ve aktivite kayıtlarını buradan üretir.

  • Pozisyona göre kimlerin bilgilerinin toplanacağı, saat, tarih, uygulama tipi seviyesinde ayarlanabilir.

  • Kullanıcı istediği zaman kaydı durdurabilir. Gün içerisinde aktivite kayıtlarını görüntüleyebilir ve istediği kayıtları listeden çıkarabilir.
  • Gün sonunda kullanıcıya bir rapor gönderir ve verinin kalıcı hale gelmeden önce incelenmesini ister. Buradaki işler için açıklamalar eklemesini ve Proje & Görev ilişkisini kurmasını ister.

  • Donanım envanterini otomatik toplar ve değişiklikleri algılar. Yazılım kullanımını detaylı raporlar. Bu sayede yazılım ve donanım yatırımlarında gerçek bütçelerin oluşmasına yardımcı olur.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram