GELİŞTİRDİĞİMİZ TEKNOLOJİLER

Qui eros mediocritatem ne

YENİ NESİL E-BELEDİYE UYGULAMASI

Yerel yönetimler için fonksiyonları arttırılmış yeni nesil e-belediye uygulaması, belediyelerin çevrimiçi hizmetlerinin sayıca adedini maksimum seviyeye çıkarmasına olanak sağlayan bir internet uygulamasıdır. Proje aynı zamanda çevrimiçi hizmetleri kullanma konusunda kararsız veya isteksiz olan vatandaşların bu hizmetlerden faydalanmasına yönelik çözümler de sunmaktadır.

Proje kapsamında geliştirilen kiosk çözümleri, muhtarlıkların belediye ek hizmet binası olarak kullanılmasını sağlayarak vatandaşların yaşadıkları mahallede hizmet alması için altyapı oluşturmakta, aynı zamanda da çevrimiçi hizmetlere duyulan güveni arttırmaktadır.

Yerel yönetimler için fonksiyonları arttırılmış yeni nesil e-belediye uygulaması, vatandaşların en fazla karşı karşıya geldiği kamu kurumu olan belediyelerin vatandaşların taleplerine daha hızlı ve kaliteli cevap verebilmelerine ve kamu maliyetlerinde işgücü ve kaynak tasarrufu sağlamalarına yardımcı olmaktadır.

Mobil uyumlu tasarım, çoklu dil özelliği, yaygın sanal pos sistemleri ile tam uyumlu altyapı, modül bazlı lisanslama, elektronik/mobil imzalı işlemler, kiosk cihazlarına özel ekran tasarımları ve gelişmiş loglama sistemi gibi yenilikçi özellikleri bulunmaktadır.

Bir e-belediye uygulamasından beklenecek temel özellik olan borç ödeme sistemi mükelleflerin farklı kategorilere ait borçlarını hızlı ve kolay bir şekilde seçip güvenli bir şekilde ödeme yapabilmeleri hedeflenerek geliştirilmiştir.

Alışıldık e-belediye uygulamalarından farklı olarak öne çıkan diğer fonksiyonları ise;

E-belediye hizmetlerinde yaygın elektronik ve mobil imza kullanımı

Elektronik bildirim

Tedarikçi firmalar için belediye doğrudan temin taleplerine teklif verebilme

İmar projesi dosyalarının elektronik olarak yüklenmesi ve takibi

İnternet üzerinden evlilik başvurusu

Gayrimenkul alım satımlarında belediye tarafından verilen borcu yoktur yazısının

İnternet üzerinden verilmesi

MOBİL UYUMLU TASARIM

Bilgisayar, tablet ve akıllı telefon gibi farklı ekran boyutlarında uyumlu çalışan tasarımı sayesinde kullanıcılar internet erişimi olan tüm cihazlar üzerinden e-belediye hizmetlerinden faydalanabilmektedir.

ÇOKLU DİL

Çoklu dil altyapısı ile yönetim panelinden yeni diller sisteme kolaylıkla eklenebilmektedir.

SANAL POS ALTYAPILARI İLE UYUMLU

Türkiye’de yaygın olarak kullanılan sanal pos sistemleri ile uyumlu yapısı sayesinde yönetim panelinden yapılacak birkaç tanımlama ile farklı bir sanal pos sistemine geçilebilmektedir. Ayrıca birden fazla sanal pos ile aynı anda çalışarak çeşitli kredi kartlarına farklı taksit seçenekleri sunulabilmektedir.

MODÜL BAZLI LİSANSLAMA

Modül bazlı lisanslama özelliği ile yerel yönetimler sadece kullanmak istedikleri fonksiyonları aktif hale getirebilmektedirler.

ELEKTRONİK İMZA

Elektronik ve mobil imza teknolojileri ile tam uyumludur. Bu sayede firmalar yerel yönetimlerin e-belediye uygulamasında yayınlanan doğrudan temin taleplerine resmi olarak teklif verebilmekte, vatandaşlar evlilik başvurusu yaparak başvuru işlemlerini önemli ölçüde kolay ve hızlı hale getirebilmekte, proje yetkilileri e-imar uygulaması ile proje materyallerini gerekli evraklar ile resmi olarak ilgili birimlere ulaştırabilmektedir. Ayrıca e-bildirim sistemi ile kullanıcılar belediyelere kişisel olarak başvurarak ilettikleri bildirimlerini (arsa, arazi bina vs.) elektronik olarak imzalı bir şekilde çevrimiçi olarak e-belediye sistemi üzerinden iletebilmektedirler.

KİOSK UYUMLU EKRANLAR

Mobil uyumlu tasarımın yanı sıra, e-belediye uygulaması içerisindeki herhangi bir seçenek küçük bir yapılandırma ile kiosk cihazlarında tam uyumlu çalışacak hale gelebilmektedir. Ayrıca yönetim paneli üzerinden tanımlanabilen kiosk kimlikleri cihazlar ile eşleştirilerek gelişmiş tahsilat raporları üretilebilmektedir.

GELİŞMİŞ LOGLAMA

E-belediye kullanıcılarının yaptıkları tüm işlemler loglanmakta ve istendiği takdirde sistem yöneticileri yönetim paneli ara yüzünden bu logları kolaylıkla inceleyebilmektedir.UZMANIMIZA DANIŞMAK İÇİN TIKLAYIN

UZMANIMIZA DANIŞIN


Gönder