Hakkımızda

Teracity Hakkında

1986 yılından günümüze Türkiye Yazılım sektöründe üretici firma olarak yer alan Teracity; E-Türkiye dönüşümü için Yönetim Bilgi Sistemleri (MIS) alanında yazılımlar üretmektedir.

Teracity kamu alanında; devlet destekli Ar-Ge projeleri ile geliştirdiği "Kent Yönetim Bilgi Sistemi" teknolojisi ile Belediyecilik alanında e-tahsilat başta olmak üzere Türkiye'de birçok ilk'e imza atmış ve Türkiye'deki kentlerin yönetiminde insan hayatını kolaylaştıran onlarca önemli uygulamaya öncülük etmiştir. 21. yüzyıl kentleri için ”dijital yaşam” tanımının stratejik bir değer taşıdığını öngören Teracity yazılımlarının odağında ; Geleceğin Kentlerinde Vatandaşlar ve Kenti Yönetenler için “Yaşamı Kolaylaştıran Yapay Zeka Teknolojileri” ve “Uçtan Uca (Bütünleşik) Sistem ” kavramları yer almaktadır. Bugüne kadar sektöründe geliştirdiği birçok ilk ile çok sayıda ödül alan Teracity Teknolojileri ; gerek Türkiye’de gerekse Dünya’da “Daha Yaşanabilir Kentler” için akıllı teknolojiler üretmeye devam etmektedir. Türkiye'de yaşayan milyonlarca vatandaş 20 yılı aşkın süredir ; Teracity tarafından üretilen 80 den fazla E-Belediye uygulaması sayesinde belediyeye gitmeden işlerini yapabilmektedir. Teracity onlarca yıldır Türkiye'deki milyonlarca kişiye ve kamuda hizmet üreten binlerce çalışana yılın 365 günü 24 saat kesintisiz hizmet sağlamayı başarmıştır.

Teracity uzun yıllar boyunca kazandığı kamu deneyimi sayesinde 2016 yılından itibaren özel sektör şirketleri ve Organize Sanayi Bölgeleri içinde Yönetim Bilgi Sistemleri ve E-dönüşüm çözümleri üretmeye başlamıştır. Geçen kısa süre içinde; Teracity tarafından üretilen teknolojiler Türkiye'nin köklü özel sektör şirketlerinde binlerce kullanıcı tarafından başarı ve yüksek memnuniyet derecesi ile kullanılmaktadır.

Marka tescilleri alınmış ve birçok alanda patent ve faydalı model korumasına sahip olan TeraMIS, TeraDESK, Bilimp, Provimes, TeraOSB, KVKK.biz ürünleri “Yerli Malı” ve “Teknolojik Ürün“ belgelerine sahiptir. Bu ürünler; Dünya Yazılım Endüstrisi tarafından kabul edilen teknolojiler ve standartlar ( ISO 15504 SPICE, ISO 9001 , ISO27001 ) çerçevesinde üretilmekte ve belgelendirilmektedir.

Geliştirdiği Teknolojiler alanında çıtayı her gün biraz daha yukarı koyma hedefinde olan Teracity; 2015 yılından itibaren Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmış ve 5746 Sayılı kanun kapsamında “Yazılım Ar-Ge Merkezi” olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. İstanbul , Bursa , İzmir kentlerinde kendi ofisleri ile , Türkiye genelinde ise deneyimli iş ortakları ile kesintisiz bir hizmet sağlamaktadır.

Teracity ; onlarca yıldır Türkiye pazarı için geliştirdiği ileri teknoloji vizyonu ve yüksek memnuniyet ilkesine dayanan hizmet anlayışını; Dünya pazarlarına taşıma hedefine de adım adım ilerlemektedir. Başta devlet destekli kümelenmeler (Hiser) olmak üzere ihracat yolculuğu için gerekli tüm hazırlıkları tamamlamış olup başta Avrupa pazarı olmak üzere ABD ve Afrika pazarlarında yer almak için çalışmalarını sürdürmektedir.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram