HABERLER

Avrupa Bulut Ödülü Teracity Cloud projesi ile 1.lik ödülünü kazandık.

Bulut teknolojileri konusunda Avrupa’nın en büyük organizasyonu olan Euro Cloud tarafından düzenlenen ve Avrupa kıtasının bu konudaki en prestijli ödülü olan EuroCloud Awards –Avrupa Bulut Ödülleri yarışması 2014 finalinde, Teracity Yazılım Teknolojileri Teracity Cloud projesi ile kamu kategorisinde 1.lik ödülü kazandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2. Turkcell’in 3. olduğu kamu kategorisinde Teracity Yazılım nüfus ölçeğini baz alarak yaptığı ve belediyelerde kaynakların optimal kullanımını sağlayacak olan Teracity Cloud projesi ile 1.lik ile ödülüne layık görüldü.

Yarışmanın ödül töreni 22 Eylül 2014 Pazartesi günü İstanbul Wyndham Otel’de gerçekleştirildi. Ödül törenine Bilgi Teknolojileri Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, EuroCloud Başkanı Bernd Becker, TÜBİSAD Başkanı Prof. Dr. Kemal Cılız, Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, HP Türkiye Genel Müdürü Güngör Kaymak, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, BFC Bilişim CEO’su Suphi Çeviker, Cloudteam CEO’su Funda Vural, Intel Türkiye CEO’su Burak Aydın ve çok sayıda sektör yöneticisi katıldı.

Vodafone Türkiye ve Microsoft’un ana sponsorluğu, BFC Bilişim’in co-sponsorluğu, Intel ve Cloudteam’in destekleriyle düzenlenen, Avrupa Bulut Ödülleri’ne bu yıl 60 firma başvuru yaptı. Bulut teknolojilerini kullanarak çözümler üreten firmalar ve çözümler Bilişim sektörünün önde gelen CEO ve yöneticilerinden oluşan jüri tarafından iki aşamalı olarak değerlendirildi ve Türkiye’yi temsil edecek ülke birincilerini belirlendi.

“Kamu Sektörü En İyi Bulut Hizmet Sağlayıcısı” ödülünü Teracity Yazılım Teknolojileri Genel Müdürü Osman Akın’a, HP Genel Müdürü Güngör Kaymak tarafından sunuldu.

Teracity Cloud projesi Teracity Belediye Yönetim Bilgi Sistemi uygulamalarının Teracity veri merkezi sunucuları üzerinden belediyelere kiralama modeli üzerinden kullandırılması esasına dayanıyor. Bu model ile nüfusu 20.000 ‘in altında olan küçük belediyeler herhangi bir donanım ve altyapı yatırımı yapmadan e-devlet ile entegre ve Birlikte Çalışılabilirlik Esasları Rehberi’ne uygun Teracity yönetim bilgi sistemi uygulamasını kullanıcı sayılarına ve kullandıkları modüllere göre belirlenen aylık kiralama ücretleri ile kullanabiliyorlar.