HABERLER

Bilişim Yıldızlarından 2 Birincilik Ödülü

Türkiye Bilişim Derneği, T.C. Ulaştırma Bakanlığı, T.C. Bilgi Teknolojileri Kurulu tarafından düzenlenen ve Kadir Has Üniversitesi’nin destekleri ile gerçekleştirilen Bilişim Yıldızları Yarışması’nda Konya Selçuklu Belediyesi Teracity Yazılım Teknolojileri tarafından geliştirilen e-belediye uygulaması ile 2 kategoride birincilik ödülü kazandı.

Türkiye’nin e-dönüşüm sürecini ve inovasyonu desteklemek amacıyla Türkiye Bilişim Derneği tarafından 6 yıl önce başlatılan Bilişim Yıldızları Yarışması ödül töreni 12 Haziran 2014 gecesi Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

İstanbul Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Yıldız Üniversitesi gibi önde gelen üniversitelerimizden bir çok akademisyenin ve bilişim sektöründen isimleri yer aldığı jüri tarafından yapılan değerlendirmede Selçuklu Belediyesi e-belediye uygulaması e-belediye kategorisinde 1.lik ödülü alırken, halk jürisi tarafından yapılan değerlendirmede de Halkın Favorisi ödülünü kazandı.

Selçuklu Belediyesi E-belediye uygulaması farklı ve kullanıcı dostu bir arayüz olarak tasarlandı. Bir çok e-belediye uygulamasından farklı olarak taksitli ödeme, kitap sorgulama, kitap rezervasyon, e-dogrudan temin gibi yenilikçi ve her biri kendi başına büyük bir uygulama olan ek ürünlerle zenginleştirildi.

Selçuklu Belediyesi E-belediye uygulaması Teracity Yönetim Bilgi Sistemi’nin Gelir, Kütüphane, Taşınır modülleri ile entegre çalışmaktadır.

Selçuklu Belediyesi adına ödülleri Bilgi İşlem Müdürü Melih Saklan alırken, Teracity Yazılım Teknolojileri'ne ödülleri sunuldu.