HABERLER

İzmir VİZYON Toplantımıza Yoğun İlgi.

Teracity Yazılım Teknolojileri “Bilişimle Hayat Bulan Geleceğin Kentleri Nasıl Şekillenecek” konulu vizyon toplantısını iş ortakları ile birlikte 6 Haziran 2013 Perşembe günü İzmir Crowne Plaza Otel’de gerçekleştirdi.

Teracity Yazılım Teknolojileri Bilişim Teknolojileri Genel Müdür’ü Osman AKIN’ın “Geleceğin Kentleri” vizyon sunumu ile başlayan toplantıda ağırlığı İzmir Belediyeleri olmak üzere 14 farklı belediyenin farklı müdürlükleri, akademisyenler ve meslek odaları konuk olarak yer aldı.

Osman Akın sunumunda geleceğin kent şifrelerini hız, büyük veri, mobilite, güvenlik, farklılık ve networking olarak tanımlarken, “21. Yüzyıl Belediyelerinde Kentleri Yönetirken , Dijital yaşamı ve Dijital Vatandaşları anlamak zorundayız. Yani Artık Geleceğin Kent Sistemleri Dijital Yöneticiler ve Dijital Liderler tarafından yönetilecek” dedi.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'in Nilüfer kent vizyonu ve mükemmellik modeli konulu sunumunun büyük ilgi çektiği toplantıda HP Kurumsal Kanal Müdürü Hülya Gökbel, Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Begim Başlıgil, NVİ Adres Şube Müdürü Şerife Aktaş, Netcad İş Geliştirme Uzmanı Mine Altun ve Teracity Yazılım Teknolojileri CBS Müdürü Fikri Haşal da konuşmacı olarak yer aldı.