HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

1986 yılından bugüne Türkiye Yazılım sektöründe üretici firma olarak yer alan Teracity; E-Türkiye dönüşümü için Yönetim Bilgi Sistemleri (MIS) alanında Yazılımlar üretmekte ve Bilişim Projeleri geliştirmektedir.

Özellikle Kent Yönetim Bilgi Sistemi Teknolojilerinde gerçekleştirilen çok sayıda Ar-Ge projesi ile ortaya konan “ Geleceğin Kent Sistemleri” Vizyonu Sadece Türkiye’deki değil Dünyadaki kentler içinde geliştirilmeye çalışılan önemli bir Projedir.

Marka Tescilleri alınmış ve Birçok alanda Patent başvuruları yapılmış olan TeraMIS, TeraDESK, TeraWEB ve TeraMOBIL ürünleri “Yerli Malı” ve “Teknolojik Ürün“ Belgelerine sahiptir. Bu ürünler; Dünya Yazılım Endüstrisi tarafından kabul edilen Teknolojiler ve Standartlar çerçevesinde üretilmekte ve belgelendirilmektedir. Geliştirdiği Teknolojiler alanında çıtayı her gün biraz daha yukarı koyma hedefinde olan Teracity; 2015 yılından İtibaren Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmış ve 5746 Sayılı kanun kapsamında “Yazılım Ar-Ge Merkezi” olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

21. yüzyıl kentleri için” dijital yaşam” tanımının stratejik bir değer taşıdığını öngören Teracity Yazılımlarının odağında ; Geleceğin Kentlerinde Vatandaşlar ve Kenti Yönetenler için “Yaşamı Kolaylaştıran Yapay Zeka Teknolojileri” ve “Uçtan Uca (Bütünleşik) Sistem ” kavramları yer almaktadır. Bugüne Kadar Sektöründe geliştirdiği birçok ilk ile çok sayıda ödül alan Teracity Teknolojileri ; Gerek Türkiye’de Gerekse Dünya’da “Daha Yaşanabilir Kentler” için akıllı teknolojiler üretmeye devam edecektir.


MİSYONUMUZ

Biz Neden Varız...

Şirketimiz yüklendiği tüm işlerde, bilgi sistemlerinin yasalar ile tanımlı kurallara ve güncel teknolojilere uygun olarak oluşturulması, işletilmesi ve geliştirilmesi için;

  • Ülkemiz ve müşteri menfaatlerini koruyarak kaliteli ürün ve hizmetler sunmak,
  • Müşterilerimizin ve Çalışanlarımızın memnuniyetini sağlamak,
  • Bireylerin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine dolaylı katkıda bulunmak,
  • Müşterilerimizin sundukları hizmetler kalitesinin en üst seviyede tutulmasında aracı olmak.

VİZYONUMUZ

Gelecekte Nereye Ulaşacağız...

Özel sektör ve kamu kurumlarına yönelik projeler ile veri kümelerinin, güncel teknolojilere dayalı; bu verilerden kent, mekan ve insan yararına çeşitli bilgilerin türetildiği ve kullanılmasının sağlandığı, bilgi sistemlerini oluşturmuş,

  • Kurduğu bilgi sistemlerini sürekli geliştiren,
  • Sunduğu ürün ve hizmetlere güvenle bakılan, Yazılım Ürünleri ile bilişim sektöründe Türkiye’nin örnek kuruluşu olmak.

ÖDÜLLERİMİZ

TESİD YENİLİKÇİLİĞİN
TİCARİLEŞTİRİLMESİ ÖDÜLÜ

BTSO Ekonomiye
Değer Katanlar
Ödülü

EuroCloud
Kamu Sektörü
Ödülü

En Başarılı
E-Belediye
Ödülü

Bilişimin Yıldızları
Halkın Favorisi

BİSİAD En Başarılı
Kamu Ödülü

TOBB En Hızlı Büyüyen
İlk 100 Firma

BTSO Ekonomiye Değer
Katanlar Ödülü

Ulutek En Fazla
AR-GE Projesi

HP Anadoluda
Fark Yaratanlar

BELGELERİMİZ

TS ISO IEC 15504
SPICE Belgesi

TS EN ISO9001
Kalite Belgesi

ISO 27001
BGYS
Sertifikası

Teracity
Teknolojik Ürün Belgesi

Teradesk
Teknolojik Ürün Belgesi

Yerli
Malı
Belgesi

Teracity Marka
Tescili Belgesi

Teradesk Marka
Tescil Belgesi