BİLGİ İŞLEM

BİLGİ İŞLEM

Kategori : TeraMIS Yazılım Modülü
Üretim Yeri : Türkiye
Sektör : Belediye
Üretici : Teracity

ÜRÜN BİLGİSİ

Bilgi İşlem belediyede Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından kullanılan, belediye ana hizmet binası veya dış hizmet binalarındaki Bilgi İşlem alt yapısı ve ekipmanlarının takip edildiği modüldür.

DİĞER ÖZELLİKLER

Kullanıcılar yazılım, donanım, eğitim vb. taleplerini bu modül aracılığıyla kayıt oluşturup sorunun çözümünü isteyebilmektedir.
Gelen talepleri bilgi işlem müdürlüğü kendi personeli ile veya hizmet aldığı firma üzerinden çözülmesini sağlayabilir. Daha sonra taleplerinin hangi aşamada olduğunu, nasıl çözüldüğünü takip edebilir.
Modülün içinde bulunan “Cihaz Takip Menüsü”’yle belediye personeli veya müdürlüklerine zimmetlenmiş cihazlar (cep telefonu, telsiz, klima vb.) takip edilmektedir.
“Envanter Takip Menüsü”’yle Bilgi İşlem Müdürlüğünün envanterine bulunan tüm cihazların (pc, notebook, yazıcı, tarayıcı) demirbaş numarası ile takip edilebilmektedir. Bu kayıtlar taşınır modülüyle ilişkili veya bağımsız çalışabilmektedir.
Cihaz ve Envanterlerin Cihaz Bakım menüsüyle kaydedilen cihazların periyodik ve arıza bakımları takip edilebilmektedir.
Cihazların bakım nedeniyle firmalara teslim edileceği zaman teslim edilen cihazların tutanakla teslimi ve bu tutanakların sistem üzerinden takibi yapılmaktadır.
Kurumun ana hizmet ve dış hizmet binalarında kullanılan Data Hatları, kurumun kullanımına hazır bulunan Domain İsimleri bu modülde takip edilmektedir.
Sunucu Yedeklemeleri bu modül sayesinde takip edilebilmektedir. Yedekleme Başlangıç Tarihi belirtilerek periyodik olarak diğer yedekleme tarihleri otomatik olarak hesaplanarak Yedekleme Formu alınabilmektedir.
MIS modüllerinde kullanılan sabit tanımlar bilgi işlem müdürlüğü personeli tarafından kontrollü şekilde yönetilebilmesi için bu modül altından takip edilmektedir.
Yeni kullanıcı tanımı, mevcut personellere kullanıcı veya grup bazında yetkilendirmeleri yapılmaktadır.
MIS üzerinde kullanıcıların yaptığı tüm işlemlerin log kayıtları tutulması sayesinde bilgi işlem modülü üzerinden bu log kayıtlarının incelenmesi ve gerekli durumlarda önlemlerin alınabilmesi mümkün olmaktadır.
Personel talepleriyle ilgili grafiksel ve karşılaştırmalı raporlar, Envanter, cihazlarla ilgili geniş bir rapor havuzu mevcuttur.

BİLGİ İŞLEM TAKİP SİSTEMİNDE ÖZETLE;

01. Kullanıcılardan gelen yazılım, donanım, eğitim vb. taleplerin takibi
02. Cihaz takipleri; (Mobil Cihaz, Telsiz, Klima vb.)
03. Cihaz bakımları
04. Cihaz bakımlarında teslim tutanaklarının takibi
05. Bilgi işlem Envanteri
06. Data hatları, domain takibi
07. Sunucu yedekleme takibi
08. MIS sabit tanımları
09. Kullanıcı yetkilendirme işlemleri
10. Veri loglarının takibi gerçekleştirmektedir
11. Aynı zamanda geniş bir rapor havuzu sunmaktadır