ETKİNLİK VE MEDYA

ETKİNLİK VE MEDYA YÖNETİMİ

Kategori : TeraMIS Yazılım Modülü
Üretim Yeri : Türkiye
Sektör : Belediye
Üretici : Teracity

ÜRÜN BİLGİSİ

Belediyenin düzenlemiş olduğu etkinliğe katılacak olan kişilerin yapacakları işler konusunda organize edebilmek ve bu işlerin yapılmasında kişileri bilgilendirmek amacıyla.NET teknolojisini kullanarak yapılmış web tabanlı uygulamadır.

DİĞER ÖZELLİKLER

ETKİNLİK TAKİP

Basın yayın ile koordineli çalışır.
Etkinlikler için yetki verilebilir. Görme yetkisi, değiştirme yetkisi, admin gibi yetkiler mevcuttur.
Sms ve Mail İle Bilgilendirme,
Etkinlik Durum Listesi,
Etkinliklerinin yapılacak işlerin kişilere dağıtılması ve etkinlik zamanı,
Etkinlik ile ilgili kontrolör, bilgi sahibi, görevli kişilerin hakkında bilgi,
Etkinliklerin hangi adımlardan oluştuğu, bu adımlardan kimler sorumlu olduğu, sorumlu kişilerin yapacakları işleri takip edebilirsiniz.
Tüm verilere dair rapor ve dökümleri alabilir; bunları HTML, Excel, .PDF gibi dilediğiniz bir formatta kaydedebilirsiniz.

BASIN YAYIN

Yerel ve ulusal basında belediye hakkında çıkan haberler veya belediyenin hazırladığı basın bültenleri Basın Takip Sisteminden kayıt edilir. Belediyede Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan basın bültenlerinin tarihi, konusu, belediyenin hangi müdürlüğünün çalışmaları hakkında hazırlandığı ve bülten ayrıntıları haber bilgilerinden kayıt edilir.

İlgili işlemler menüsü kullanılarak kayıt edilmiş basın bülteni ajans veya yayın organlarına birden çok seçmeli şekilde mail olarak gönderilir.

Ayrıca basın bülteni dışında farklı mecralarda (internet, gazete, görsel basın) yayınlanan haberlerin takibi de bu menüden yapılır. Belediye tarafından hazırlanan yayınlar Basın Takip Sisteminden kayıt edilir.

Hazırlanan yayının hangi tarihte yayınlandığı, yayın türü (dergi, afiş, broşür), yayın detayları ve belediyedeki hangi müdürlük hakkında hazırlandığı yayın bilgilerinden kayıt edilir.

Yayının kaç adet basıldığı, basımın belediyeye maliyeti ve dağıtım türü (posta, kurye, elden) kayıt edilir.
Hazırlanan yayının bir örneği elektronik olarak kayıt edilebilir.
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüklerinin koordineli yürüttükleri etkinlikler Basın Takip Sisteminden kayıt edilir.
Etkinliğin tarihi, adı, türü (konser, açılış, resmi tören), yapıldığı yer ve açıklaması etkinlik bilgilerinden kayıt edilir.
Etkinlik esnasında çekilmiş fotoğraflar kayda eklenir.
Teracity etkinlik takip sisteminden (Etkinlik > Etkinlik Yönetimi > Etkinlik Girişi) girilmiş kayıtlar bu menüden seçilerek bu menüye aktarılır bu sayede tekrardan etkinlik bilgisi girilmeden ortak havuzdan yönetilebilir.
Etkinlik Takip Sisteminin kullanılmaması durumunda bu menüden manuel girişte yapılabilir.