KALİTE

KALİTE YÖNETİMİ

Kategori : TeraMIS Yazılım Modülü
Üretim Yeri : Türkiye
Sektör : Belediye
Üretici : Teracity

ÜRÜN BİLGİSİ

Kalite yönetim sistemi kurumun sahip olduğu kalite belgelerinin sistem üzerinde takip edilmesini sağlayan programdır.

DİĞER ÖZELLİKLER

Kurumun sahip olduğu kalite belgeleri ve bu belgeleriyle ilgili belirli tarihlerde yapılan denetlemeler ve bu denetleme sonuçları takip edilebilmektedir.
Kalite yönetim sürecinde veya kalite belgesine sahip olduktan sonra tüm belgelerin tek sistem üzerinden yönetilebilmesi, üzerinde revizyonların yapılabilmesi mümkündür.
Yayınlanma durumundaki dokümanlara tüm personellerin kolayca erişebilmesi için ortak bir noktadan erişim sağlanabilmekte ve kullanıcılar en son revize edilmiş güncel olan belgeye erişebilmektedir.
Yetki verilen personeller, kayıtlı dokümanlarda revizyon taleplerinde bulunabilir. Bu talepler ise Kalite yönetim biriminin önüne düşerek değerlendirme yapılması sağlanabilmektedir. Değerlendirmeden revize yapılması yönünde karar çıktı ise revize edilmiş en son belge sisteme yüklenerek kullanıcıların sadece en güncel dokümana erişimleri sağlanabilmektedir.
Yetkilendirmeye bağlı olarak kurum çalışanları ve/veya kalite kontrol sorumluları kurum içinde tespit ettikleri uygunsuzluklarla ilgili düzenleyici önleyici faaliyet (DÖF) kaydı oluşturabilir.