SOSYAL YARDIM

SOSYAL YARDIM

Kategori : TeraMIS Yazılım Modülü
Üretim Yeri : Türkiye
Sektör : Belediye
Üretici : Teracity

ÜRÜN BİLGİSİ

Belediye tarafından kişilere yapılan ayni ve nakit yardımları yönetebilmek için hazırlanan modülümüz, .Net ortamında web uygulaması olarak geliştirilmiştir.

DİĞER ÖZELLİKLER

İhtiyaç sahibinin başvuru kaydının oluşturulması
Başvuruda talep edilecek evrakların takip edilmesi
Başvurunun yetkili kullanıcı tarafından onaylanması
Yardım yapılan kişileri ve mükerrer yardımları görebilme
Sicil yapısı içinde kişilerin taşınmaz bilgileri kontrolü, aynı evden daha önce başka kişilerin yardım alıp almadığı kontrolleri
Tanımlanan yardım türlerinin kişiye teslimat bilgisinin girilmesi işlevlerine sahiptir.
Sistem üzerinden ikinci el bağış yapılabilmektedir. Ayrıca yapılan bu bağışlar ihtiyaç sahiplerine sistem üzerinden dağıtılabilmektedir.
İhtiyaç sahiplerinin evde bakım süreçleri sistem tarafından takip edilebilmektedir.
Ev ve kişisel bakım hizmetlerinin aylık takibini sağlayan raporlama sistemi mevcuttur.
Birçok istatistik raporları alınabilmektedir. Örneğin: mahalle bazında yapılan yardım dağılım, ziyaret edilmemiş başvuru listesi
Tüm verilere dair rapor ve dökümleri alabilir; bunları HTML, Excel, .PDF gibi dilediğiniz bir formatta kaydedebilirsiniz. Ayrıca ihtiyaç sahiplerinin aldığı yardım bilgileri tek bir ekrandan takip edilebilmektedir. Modül içinde evde yapılan bakım hizmetlerinin tutulması için bölüm bulunmaktadır.

ASKER AİLE

Asker ailelerine yapılan yardımlar ile ilgili olarak belediyelerde uygulanan tüm süreçlerin mevzuata uygun ve kolayca yürütülmesini sağlamak amacıyla hazırlanmış modüldür. Gelişmiş arama, görüntüleme ve rapor seçenekleri ile kolay ve anlaşılır arayüzlere sahiptir.
Genel sicil sistemi ile bütünleşik çalışmaktadır. Tüm belediye için tasarlanmış genel sicil bilgilerini kaynak alması dolayısıyla yapılan işlemler diğer işlemlerle bütünleşiktir.
Taşınmaz Takip Sistemi ile bütünleşiktir. Belediye bünyesinde yapılan tüm işlemler sicilden bağımsız olarak taşınmaz ve bağımsız bölümü temel alarak ilişkilidir. İzleme ve analiz kolaylığı sağlar.
Gelişmiş tanımlama seçenekleri ile sistemde yer alan tüm bilgiler tanımlanabilir niteliktedir. Kullanım sırasında en az desteğe ihtiyaç duyacak niteliktedir.
Toplu ödeme düzenleme seçeneği ile yardım tutar değişiklikleri kolayca uygulanır.
Askere giden kişinin tüm aile bireyleri izlenebilmektedir.
Gelişmiş raporlama seçenekleri ile hem yasal raporlar hem de gerektiğinde inceleme amaçlı raporlar alınabilmektedir.
Tüm raporlar kurum için özelleştirilebilmektedir.