SPORCU TAKİP

SPORCU TAKİP SİSTEMİ

Kategori : TeraMIS Yazılım Modülü
Üretim Yeri : Türkiye
Sektör : Belediye
Üretici : Teracity

ÜRÜN BİLGİSİ

Spor kulüplerini ve bununla ilgili sporcu, antrenör ve hakemlerin iş ve işlemlerini ve bilgi yönetimini hakkıyla gerçekleştirmek, iş süreçlerini verimli hale getirmektir.

DİĞER ÖZELLİKLER

İdarelerin iş yükünü hafifletmek, hem yönetimin hem de üyelerin bilgiye erişiminde kolaylık sağlamak ve hizmet kalitesini artırmak için bilgi yönetim sistemlerinin kullanılması kaçınılmaz hale gelmiştir.Bu amaçla geliştirilen Teracity Sporcu Takip Bilgi Sistemi kuruluşun başarılı büyümesine, sürekliliğine katkı sağlayıp hem yönetim hem de üyeler için faydalı hizmetler sunması amaçlanmıştır.
Sporcu Takip Sistemi, sporcu ve antrenörlerin takip edilmesi yanında spor aktivitelerinin yönetilmesini sağlayan ve geniş bir alanda hizmet sunan yönetim bilgi sistemidir.
Sporcu Takip Sistemi, sporcu ve antrenörlerin spor kulüplerinde detaylı olarak geçmiş bilgilerini de içerecek şekilde kayıt altına alınmasını, antrenmanların ve sporcuların antrenmanlara katılımının takibinin yapılmasını, sporcuların aldığı başarı ve cezaların yönetilmesini, sporcu ve antrenörlerin katıldığı müsabaka ve sonuçlarının kayıt altına alınmasını ve bu müsabakalarda elde edilen başarılara göre ödüllendirme sisteminin yönetilmesini, bunun yanında kuruluşun stok takibinin yapılmasını ve ödeme işlemlerinin takip edilmesini sağlamaktadır.
Uygulama gerçek web tabanlı olup tarayıcıdan bağımsız olarak kullanılabilmektedir. Mobil cihazların ekran çözünürlüklerine göre duyarlı davranarak, kullanıcıya cihaz ve çözünürlük bağımsız olarak her platformda kullanım sağlayan “Responsive” (mobil uyumluluk) tasarıma sahiptir.

ÜRÜN AŞAĞIDAKİ ÖZELLİKLERE SAHİPTİR

Sporcu ve antrenörlerin kayıt altına alınması ve takibi yapılmaktadır.
Sporcuların kulübe kaydı kesinleşmeden önce katıldıkları seçmeler detaylı değerlendirme notlarıyla kayıt edilmektedir.
Sporcunun lisans başvurusunda ihtiyaç duyacağı sağlık raporu hekimin kontrol ve onayı için sistemden alınabilmektedir.
Sporcu bilgilerindeki sporcu durumu alanından sporcunun (aktif, sakatlandı, transfer oldu) gibi güncel durumu takip edilmektedir.
Sporcuyla ilgili sağlık ve hastalık amaçlı yapılan kontroller kayıt altına alınmakta, bu sayede geçmişe dönük sporcu gelişimiyle ilgili tüm bilgilere ulaşılabilmektedir.
Sporcunun elde ettiği başarılar ve aldığı cezalar takip edilmektedir.
Sporcu kulüpte birden fazla branşta ve kategoride yer alabilmektedir. Sporcunun geçmişte faaliyet gösterdiği branş ve kategoriler başlangıç ve bitiş tarihleriyle takip edilmektedir.
Sporcunun katıldığı antrenmanlar, bu antrenmanlardaki devamlılık takibi, antrenmandan sorumlu antrenör gibi bilgiler kayıt altına alınmakta, bu sayede sporcunun devamlılık çizelgesi raporlanabilmektedir.
Sporcunun kulüp bünyesinde bireysel veya takım olarak katıldığı müsabakalar, bu müsabakaların etkinlik türü (Olimpiyatlar, Balkan Şampiyonası vb.) bilgileri hızlı giriş ekranı ile kayıt altına alınmaktadır.
Müsabaka içerisinde sporcunun karşılaştığı rakipler, müsabaka skorları, galibiyet, beraberlik, mağlubiyet gibi müsabaka sonuçları ve elde ettiği kişisel veya takım başarıları kayıt edilmektedir.
Müsabaka sonucunda elde ettiği ödül ve ceza bilgileri takip edilmektedir.
Elde edilen başarılarla ilgili idarenin belirlediği bir ödül varsa etkinlik türü, branş ve kategorilere göre toplu olarak ödül dağıtımı yapılabilmektedir.
Dağıtılacak ödüller, etkinlik türü, branş, kategori, başarı tipi (Galibiyet, 1. lik, 2. lik vb.) gibi bir çok kritere göre değerlendirilmektedir.
Yapılan işlemlerle ilgili kulüp, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve ilgili federasyonlar tarafından belirlenen formların üretilmesi mümkün olmaktadır.
Yazılıma yeni tanımlar eklenebilmektedir. Sporcu durumları, yeni faaliyet gösterecek branş (futbol, yüzme, basketbol vb.) ve altındaki kategoriler (Profesyonel, U21, U21 vb.) eklenebilmektedir.
Antrenmanların yapıldığı tesis ve buna bağlı sahalar tanımlanabilmektedir.
Müsabakalarda elde edilen başarılar branş bazında ayrıştırılabilmektedir.
Girilen tüm kayıtlarla ilgili tarih, branş, müsabaka bazlı (örnek; Başarılı Sporcular Listesi, Antrenman Yoklama Listesi, Müsabaka Listesi vb.) bir çok rapor alınabilmektedir.