ULAŞIM

ULAŞIM TAKİP SİSTEMİ

Kategori : TeraMIS Yazılım Modülü
Üretim Yeri : Türkiye
Sektör : Belediye
Üretici : Teracity

ÜRÜN BİLGİSİ

Belediyelerin Ulaşım Hizmetleri Müdürlüklerindeki çalışmaları kolaylaştırmak ve bu çalışmalara ilişkin verileri düzenli bir şekilde kayıt altına almak amacı ile yazılmış bir modüldür.

DİĞER ÖZELLİKLER

01. ARAÇ TAKİBİ
Çok fonksiyonlu bu modül altındaki işlemler araç, yağ/yakıt, iş emri, araç görev emri, lastik ve stok olmak üzere altı ana başlık altında toplanmıştır. Belediye bünyesinde faaliyet gösteren kuruma ait veya kiralık araçların ve bu araçlara ait her türlü verinin kayıt ve takibinin yapılmasında kullanılan bölümdür. Araç bilgileri sekmesinde plaka, marka, model, araç tipi, bağlı olduğu müdürlük gibi genel bilgilerin yanı sıra egzoz, fenni muayene ve sigorta bilgileri de yer almaktadır. Ayrıca bu egzoz, fenni muayene ve sigorta bilgilerinin daha detaylı form ekranları da araç menüsünde mevcuttur. Diğer sekmelerden de araç kaydı ile ilişkili bakım talimatları, kaza ve ceza kayıtları ile araca kayıtlı geçiş sistemi bilgilerine ulaşılabilmekte ve düzenlenebilmektedir. Araç lastik bilgileri sekmesinden ise araç üzerinde bulunan veya daha önce takılıp da sökülmüş olan lastik kayıtları görüntülenebilmektedir.
Araçların kurumda ki durumları kolayca takip edilebilmektedir
Araçların güncel kilometreleri izlenebilmektedir.
Araç bakım talimatları, kaza bilgileri, araç ceza bilgileri, araç geçiş bilgileri istenilen aracın detayında tutulabilmektedir.
02. YAĞ/YAKIT TAKİBİ
Teracity Ulaşım Takip Sistemi’nin belediye bünyesinde faaliyet gösteren araçlarda kullanılan yağ ve yakıt miktarlarının takibinin yapılmasını sağlayan bölümüdür. Tarih bazında yağ ve yakıt birim fiyatlarının girildiği ve araçların yakıt kullanım bilgilerinin girildiği iki ana kısımdan oluşmaktadır. Kullanılan yakıtın belediye stoklarından veya belediye dışındaki özel firmalardan temin edilmesi gibi durumlar göz önüne alınarak tasarlanmıştır.
Kurum içerisinde araçların yağ ve yakıt kullanımları kolayca takip edilebilmektedir.
Sisteme günlük olarak tanımlanan güncel benzin fiyatlarından çıkışları yapılmaktadır.
Yağ değişimi balata değişimi bilgileri güncel olarak bu alandan tutulmaktadır.
Araç bilgilerinden yağ-balata değişim periyodlarına göre kayıtlar güncellenmektedir.
Yağ fiyatları güncel olarak takip edilebilmektedir.
03. İŞ EMRİ
Ulaşım Takip Sisteminin belediye bünyesinde görev yapan araçlara ait bakım, servis vb. gibi işlemlerin kayıtlarının tutulduğu, hangi personellerin görev aldığı ve hangi malzemelerin kullanıldığının takip altına alındığı bölümüdür.
Kurum içerisindeki araçların bakımı, tamiri değişen parçalari takip edilebilmektedir.
Parçaların alındığı yerler, personelin çalışma saatleri takip edilebilmektedir.
Kurum araçlarında kullanılan parçalar taşınır mal ile entegre olarak stoktan düşmektedir.
Ulaşım hizmetleri olarak yapılan tüm işler atölye bazlı ayrı ayrı kolayca takip edilmektedir.
04. ARAÇ GÖREV EMRİ
Ulaşım takip sisteminin belediye bünyesinde görev yapan araçlara ait görev kayıtlarının tutulduğu bölümüdür.
Kurum araçlarının istek olarak ilgili müdürlüğün talebi kolayca takip edilebilir.
Aracı talep eden müdürlük ne amaçla talep ettiğinin bilgisi görülebilir.
Araç tahsisini gerçekleştirecek olan personel araç durumuna ve şoföre göre aracı tahsis edebilir.
Aracın kullanım süresi takip edilebilir.
05. LASTİK TAKİBİ
Teracity Ulaşım Takip Sistemi’nin, belediye stoklarında önemli bir yer tutan araç lastiklerine ait kayıtların tutulduğu bölümüdür. Bu sistem sayesinde hangi lastiğin hangi araca ne zaman takıldığı ve söküldüğünün bilgisine erişilebilir ve lastik hakkında daha birçok bilgi kayıt altına alınabilir: ebat, seri numarası, basınç, tip(yazlık/kışlık), tür(otomobil, kamyon vs.), kullanım ömrü(km), depo bilgisi, diş ölçüm bilgisi, işlem bilgisi(tamir), imha bilgisi.
06. STOK TAKİBİ
Stok kart bilgileri, Teracity Taşınır Programı ile entegre çalışarak stok takibinin yapıldığı kısımdır. Müdürlükler kendilerine ait stokları kolayca takip edebilmektedir. Ayrıca birden fazla müdürlük yönetimi de yapılabilmektedir. Stok miktarlarını stok kartının içinden de takip edilmektedir. Stok Fiş Bilgileri, stokların giriş ve çıkış işlemlerinin kontrol edildiği ve yapıldığı bölümdür.
Ulaşım takip sisteminde mevcut olan tüm başlıkların detaylı raporu alınabilmektedir.
Tüm raporlar kurum için özelleştirilebilmektedir.
06. RAPORLAR
Ulaşım Takip Sisteminin raporlar menüsü farklı amaçlara hizmet eden pek çok rapor içermektedir. Modülün sahip olduğu rapor listesi aşağıdaki gibidir.