E-SOSYAL

E-SOSYAL

Kategori : TeraWEB Yazılım Modülü
Üretim Yeri : Türkiye
Sektör : Belediye
Üretici : Teracity

ÜRÜN BİLGİSİ

Belediyenin vatandaşlara sunmuş olduğu sosyal yardımlara (gıda,kira,yakacak,nakdi yardım,özürlü yardım vb.) ihtiyaç sahiplerinin başvurması için hazırlanmış modüldür.

DİĞER ÖZELLİKLER

01. ASKER AİLE YARDIM BAŞVURUSU
İhtiyaç sahibi olan asker ailelerine yardım ile alakalı olan 4109 numaralı yasaya göre istenilen bilgilerin girilmesini sağlamakta ve belgelerin yüklenerek elektronik olarak imzalanmasıyla başvuru sürecini başlatabilmektedir. Başvuru sürecinde istenilen evraklar portal üzerinden Elektronik Belge Yönetimi’ne iş emri olarak düşebilmekte, iş süreçleri ve onaylar elektronik ortamda yürütülebilmektedir.
02. EŞYA BAĞIŞLAMA
Üç adet alt modüle sahiptir. Bunlar;
02.1 2.Cİ EL EŞYA YARDIMI
Bağışlanacak olan 2. el eşya için Bağışlayıcı kimlik bilgileri, yardım içeriği bilgileri ve bağışın teslim edileceği adres, tarih ve saat bilgilerinin girilmesini sağlayarak başvuru süreci tamamlanmaktadır.
02.2 OYUNCAK BAĞIŞLAMA
Bağışlanacak oyuncaklar için Bağışlayıcı kimlik bilgileri, yardım içeriği bilgileri ve bağışın teslim edileceği adres, tarih ve saat bilgilerinin girilmesini sağlayarak başvuru süreci tamamlanmaktadır.
02.3 KIYAFET YARDIMI
Bağışlanacak kıyafetler için Bağışlayıcı kimlik bilgileri, yardım içeriği bilgileri ve bağışın teslim edileceği adres, tarih ve saat bilgilerinin girilmesini sağlayarak başvuru süreci tamamlanmaktadır.
03. EVCİL HAYVAN SAHİPLENME
Sahiplenilmek istenen evcil hayvan bilgileri (Chip No, Cins, Irk, Cinsiyet, Doğum Yılı) fotoğrafları ile birlikte portalda görüntülenebilmektedir. Vatandaş istediği evcil hayvanı portaldan seçerek ve gerekli olan demografik bilgilerini de girerek başvuru sürecini tamamlanmaktadır. Ayrıca başvuran kişinin evcil hayvan sahiplenmesine dair motivasyonu ölçen sorular da yer almaktadır.